IPRAD Biocodex Bünyesine Katıldı

Medya

IPRAD Biocodex Bünyesine Katıldı

Haberler

Biocodex ve Laboratoires IPRAD aile sağlığı alanında birbirlerini tamamlayıcı ürün portföylerine sahiptir. İki şirket birlikte, özellikle toplam uluslararası cironun üçte ikisini oluşturan mikrobiyotalar alanında bizi en büyük oyunculardan biri yapacaktır.

IPRAD Tarihçesi

Laboratoires IPRAD, 1989 yılında kurulmuş bir aile şirketidir. Başta Saforelle®, Mucogyne®, Gestarelle®, Physioflor®, ile Secnol® et Gydrelle® olmak üzere jinekolojik portföyü sayesinde Fransız Kadın Hijyen bakım pazarının lideri olarak son 30 yılda güçlü bir büyüme gösterdi.  IPRAD ayrıca Thalamag® veya Chronodorm® adlı markalarıyla Aile Sağlığı pazarında da aktiftir.

BIOCODEX Tarihçesi

Biocodex de 1953’de kurulmuş bir aile şirketidir ve Fransa’da Ultra-Levure® markası ve diğer ülkelerde Enterol®, Floratil® veya Bioflor® markaları altında piyasa sürülen en önemli Saccharomyces Boulardii CNCM i-745 suşu sayesinde gastroenteroloji alanında uzmanlığı ile tanınmaktadır. Biocodex kısa bir süre önce piyasaya sürülen yenilikçi probiyotik ürün grubu Symbiosys®, temel araştırmaları finanse eden Biocodex Mikrobiyota Vakfı ve Biocodex Mikrobiyota Enstitüsü ile mikrobiyota alanında lider olarak kendini kabul ettirmiştir.  Biocodex özellikle nadir görülen hastalık Dravet sendromu için geliştirilen ialcı ile merkezi sinir sistemindeki uzmanlığını kanıtlamıştır.

Ortak hedeflerimiz

Yeni dinamikler

İki şirketin sinerjisinden kaynaklanacak yeni dinamik her iki grubun büyümesini pekiştirmeye yardımcı olacaktır. Fransa pazarındaki konumumuzu güçlendirecek ve 17 iştirak ile yaklaşık yüz distribütörün yer aldığı ağdan oluşan Biocodex’in güçlü alt yapısı sayesinde, Laboratoires IPRAD ürünlerinin uluslararası gelişimini hızlandıracaktır.

Aile sağlığı

IPRAD ayrıca özellikle insan mikrobiyotasının sağlığı için ürünler sunan Thalamag® veya Chronodorm® markaları ve CARRARE gıda takviyesi ürün grubu ile Aile Sağlığı alanında da aktiftir.

IPRAD Biocodex Bünyesine Katıldı